Ana Sayfa
Platform Ortaklari
Aktiviteler
Istatistikler
Multimedya
Basin Odasi
Ilstisim
Oneri Havuzu

15 üst geçitte proje afişleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin işbirliğiyle İstanbul'un çesitli noktalarındaki üst geçitler, proje afişleriyle giydirildi. Trafikte Dikkat 10 Bin Hayat proje afişleri, Pendik'ten İkitelli'ye, Unkapanı'ndan Zincirlikuyu'ya İstanbul'un tam 15 noktasına asıldı. Trafiğin en yoğun olduğu bu noktalarda, hem sürücülerin hem yolcuların dikkatini projeye çekildi. Afişler, Ramazan ayından itibaren bir ay boyunca üst geçitlerde asılı kaldı.

İDO iskelelerinde yolculara Bayram ziyareti

"Trafikte Dikkat 10 Bin Hayat" kampanyasının tanıtım ve bilgilendirme etkinlikleri, Ramazan Bayramı süresince de devam etti. Özellikle trafik yoğunluğunun olduğu ilk ve son günlerde, İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş.'nin işbirliğiyle Yenikapı ve Bandırma deniz otobüsü iskelelerinde proje ekipleri hazır bulundu. Ekipler, projenin broşür ve etiketlerini şoförlere dağıtarak onları trafikte yol güvenliği konusunda bilgilendirdi. Bayram ziyaretleri için yollara düşen şoförler ve yolcular, projeye büyük ilgi göstererek, destek verdiklerini ve "trafikte dikkat"li olacaklarını ifade etti.

Proje, 2000 MNG kargo aracında

Türkiye'nin kargo taşımacılığı sektöründe öncü firması MNG Kargo da, Trafikte Dikkat 10 Bin Hayat projesine destek veren kurumlar arasına katıldı. Türkiye çapında 65 şubesi olan MNG Kargo, 2000 kara taşıma aracına proje etiketlerini yapıştırdı. MNG Kargo, hem müşterilerinin hem çalışanlarının bu şekilde dikkatini çekerken, trafikteki yolculara da dikkatli olmaları konusunda bir kez daha hatırlatma yapıyor.

Otogarda Bayram Hazırlığı

Ramazan Bayram yaklaşırken, bayramın en hareketli mekanı olan İstanbul Esenler Otogarı'nda hazırlıklar başladı. Sürücülerin ve yolcuların dikkatini bayramdaki trafik yoğunluğuna çekmek, her yıl özellikle bayramlarda kaybedilen binlerce hayatı hatırlatmak ve sürücüleri dikkatli olmaya çağırmak amacıyla, İstanbul Esenler Otogarı proje afiş ve etiketleriyle donatıldı. Şehirlerarası taşımacılık yapan 10 bin adet otobüse etiket yapıştırıldı. Uygulama, Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) desteğiyle hayata geçirildi.

Temsa Global personel servisleri, Adana'da projeyi tanıtıyor

Temsa Global, Adana Fabrikası personelini taşıyan 68 araçlık filosunu "Trafikte Dikkat 10 Bin Hayat" projesinin logosu ile donattı.

Proje logolu 68 personel servisi, her sabah ve akşam Adana yollarında boy gösteriyor.

Otobüsler Adana yollarında personel taşımacılığı yaparken, "Trafikte Dikkat 10 Bin Hayat" logolarıyla projenin görünürlüğünü sağlıyor, Adanalı sürücüleri trafikte dikkatli olmaya çağırıyor.

Proje afişleri, 6000 akaryakıt istasyonunda!

Araç, sürücü ve yolcu "trafiğinin" en yoğun olduğu yerlerden biri de akaryakıt istasyonları. Trafikte Hayat Kurtarma Platformu, proje bilinirliğini artırmak ve trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla bu noktaları "Trafikte Dikkat 10 Bin Hayat" afişleriyle donattı. Platform üyesi Petrol Sanayi Derneği çatısı altındaki Alpet, BP, Petrol Ofisi, Shell ve Total firmalarının Türkiye çapındaki toplam 6000 istasyonuna afişler asıldı. Toplam 12.000 adet afiş, istasyonlara uğrayan sürücüsünden yolcusuna kadar herkesi "trafikte dikkatli" olmaya çağırıyor.

İETT ile İstanbul'da tanıtım turları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İstanbul kent içi ulaşımda lider kuruluş İETT, Trafikte Dikkat 10 Bin Hayat sosyal sorumluluk projesine sahip çıkıyor. İBB ve İETT, proje afişlerini otobüslerine ve metrolara yerleştirerek trafik güvenliği konusundaki bilinçlendirme çalışmalarına katkıda bulunuyor. İETT, böylelikle her gün taşıdığı 2 milyona yakın yolcusunun dikkatini projeye çekiyor.

Yolcuları indirmek ve bindirmek için her gün yaklaşık 8.000 noktaya uğrayan İETT, "Trafikte Dikkat 10 Bin Hayat" proje afişleriyle İstanbul'u turluyor.

Türkiye'ye giriş yapanlara "Trafikte Dikkat" uyarısı

Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül'ün önerisiyle Edirne Kapıkule Gümrük Kapısı Trafikte Dikkat 10 Bin Hayat proje afişleriyle donatıldı. Afişler, gişeler, Yolcu Salonu Gümrük Müdürlüğü olmak üzere yolcuların güzergahı üzerindeki noktalara yerleştirildi.

Afişler, ülkemize giriş yapan yolcuları, Türkiye'deki seyahatleri sırasında dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Toyata araçları da Trafikte Dikkat

Trafikte Hayat Kurtarma Platformu Üyelerinden Toyatasa, şirket çalışanlarını da projeye dahil etti. Toyotasa, çalışanlarını trafik güvenliği konusunda bilgilendirerek projenin etiketlerini dağıttı. Çalışanlar, kendi araçlarına yapıştırdıkları bu etiketlerle hem ailelerini bilinçlendiriyor hem de yollardaki diğer sürücü ve yolcuları trafikte dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Sponsorlar

Copyright 2008 Trafikte Hayat Kurtarma Platformu. Her hakkı saklıdır
Designed by KATALIST

bridgestone dogus otomotiv petder renault temsaglobal toyotasa volvo akşam Anadolu Ajans CNN Turk Fida Film Hürriyet Milliyet National Geographic NTV Referans Sabah Skytürk TRT Turkish Daily News Aksigorta MNG Kargo Teknosa Autoliv Cankor Sizinkiler TOFED Hep Soylu ve Cengiz Danışmanlık İnart Mimarlık Synovate Katalist Tayfun Talipoğlu